Czyszczenie alcantary

Alcantara to materiał, który wyglądem mocno przypomina naturalną skórę oraz nubuk. To sprawia, że jest ona szeroko stosowana w tapicerkach samochodowych. Jest to jednak materiał syntetyczny, który wymaga odpowiedniego traktowania zabrudzeń. Tutaj nie sprawdzą się bowiem metody stosowane w przypadku tapicerek skórzanych lub nubukowych, a mogą one wręcz zaszkodzić.

Specjalistyczne, wysokiej jakości kosmetyki do czyszczenia tapicerki z alcantary znajdziesz w asortymencie naszego sklepu online. Jeśli jednak wolisz powierzyć takie czyszczenie profesjonalistom, to chętnie je dla Ciebie wykonamy. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności praktyczne w tym zakresie i dysponują różnorodnymi środkami przeznaczonymi do czyszczenia tapicerek tego typu. Czyszczenie alcantary przez fachowców daje gwarancję, że cały proces będzie przeprowadzony w sposób zalecany przez producenta tego materiału.

Charakterystyka alcantary

Alcantara to wyjątkowy materiał o ponadprzeciętnych walorach estetycznych. Proces jej produkcji chroniony jest tajemnicą, wiadomo jednak, że materiał powstaje z włókien poliestru oraz poliuretanu dwadzieścia razy cieńszych od ludzkiego włosa. Poliester sprawia, że alcantara jest wytrzymała, natomiast poliuretan nadaje jej miękkości. W efekcie otrzymujemy materiał lekki, wygodny, nieblaknący, elegancki, a jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości. Warto również dodać, że jest to również tkanina oddychająca, hydrofobowa oraz ognioodporna. Nie bez znaczenia jest także fakt, że produkcja alcantary jest całkowicie ekologiczna i odbywa się bez udziału cierpienia zwierząt.

Powrót do strony głównej