Powłoki ochronne

Powłoki ochronne na lakier

Powłoki ochronne lakieru samochodowego to innowacyjne preparaty, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród miłośników car detailingu, jak i osób, które po prostu chcą zadbać o swój samochód. Powłoki ochronne na lakier to niezawodna i prosta metoda na zabezpieczenie lakieru. Ich działanie polega na zmaksymalizowaniu właściwości samoczyszczących oraz zredukowaniu ilości pojawiających się zarysowań. Powłoki ochronne nie tylko chronią lakier, lecz także wydobywają z niego niesamowity połysk i głębię koloru.  

Powłoki ochronne na lakier, felgi i karoserię

W naszym asortymencie znajdziesz powłoki ochronne na lakier, które wyróżniają się trwałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nasze produkty znajdą zastosowanie także w pielęgnacji felg i elementów karoserii.

Zadbaj o wygląd zewnętrzny swojego samochodu! W naszym sklepie zaopatrzysz się we wszystko, co niezbędne w pielęgnacji i polerowaniu lakieru: pady polerskie, pasty polerskie polerskie, glinki i woski, a także profesjonalne maszyny polerskie i niezbędne akcesoria, takie jak talerze mocujące. Oferujemy produkty wiodących marek – w konkurencyjnych cenach!

Rodzaje powłok ochronnych na lakier

Obecnie na rynku dominują 3 rodzaje powłok ochronnych na lakier. Są to powłoki ceramiczne, powłoki hydrofobowe oraz powłoki typu spray coat. Najprostszym, a zarazem najczęściej używanym jest powłoka ochronna spray coat. Aplikacja powłoki nie stanowi problemu. Wystarczy przy pomocy atomizera nanieść preparat na lakier i wytrzeć miękką ściereczką, najlepiej z mikrofibry. Tego rodzaju powłoka ochronna na lakier zapewnia wysoki połysk i dobrą ochronę lakieru. Powłoki hydrofobowe są już nieco bardziej skomplikowane w nakładaniu. Wymagają też dokładniejszego przygotowania powierzchni oraz czasu po nałożeniu preparatu. Zaletą hydrofobowej powłoki ochronnej na lakier jest natomiast zapewnienie wysokiego poziomu ochrony warstwy lakierniczej.

Warto też zwrócić uwagę na powłoki ceramiczne. Ceramika na lakier to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ochrony karoserii samochodowej. Powłoka ceramiczna, zwana także powłoką nanoceramiczną, składa się z mikroskopijnych cząsteczek, które tworzą trwałą i odporną warstwę na powierzchni lakieru. Dzięki temu zabezpieczenie to zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników motoryzacji. Stosowanie powłok ceramicznych ma wiele zalet. Przede wszystkim ceramika na lakier chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania czy wgniecenia. Ponadto powłoka ceramiczna zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, deszcz czy sól drogowa. W efekcie lakier samochodu pozostaje dłużej świeży i lśniący. Dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej jest też duża łatwiej utrzymać czystość pojazdu. Powierzchnia pokryta ceramiką na lakier jest gładka i hydrofobowa, co sprawia, że brud i woda mają trudności z przyleganiem do niej.

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne to bazujące na krzemionce preparaty, których zadaniem jest ochrona zewnętrznej warstwy lakieru przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Pokrycie lakieru powłoką ceramiczną zmniejsza jego podatność na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak np. kwaśne deszcze, promienie UV, sól drogowa czy niskie temperatury. Dzięki właściwościom hydrofobowym, woda i brud bardzo szybko spływają z lakieru pokrytego warstwą ceramiki. Dzięki takiej ochronie nie trzeba tak często korzystać z myjni samochodowej, co przekłada się na zaoszczędzone pieniądze.

Jak nakładać powłokę ceramiczną?

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier nie jest takie trudne i można ją nałożyć samenu, ale aby uzyskać największą skuteczność ochrony, najlepiej powierzyć to zadanie firmie specjalizującej się w autodetailingu. Pierwszy krok jest najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny, polega na spolerowaniu powłoki lakierniczej, a zakres prac uzależniony jest od stanu lakieru. Przed polerką może być konieczne wykonanie jego renowacji. Następny etap prac polega na odtłuszczeniu karoserii i naniesieniu powłoki przy użyciu specjalnego aplikatora. Nadmiar preparatu usuwa się wilgotną miękką ściereczką, a następnie na sucho poleruje powierzchnię, nadając jej połysk.

Zastosowanie powłok ochronnych na lakier chroni go przed zabrudzeniami, niekorzystnym promieniowaniem UV oraz działaniem czynników chemicznych. Powierzchnia lakieru zyskuje właściwości hydrofobowe, a także nabiera blasku, co sprawia, że samochód wygląda tak, jakby dopiero wyjechał z salonu. Zabezpieczenie lakieru w samochodzie powłoką ochronną ułatwia jego pielęgnację i utrzymanie w czystości.

Jest 73 produktów.

Pokazano 1-12 z 73 pozycji
Aktywne filtry