Mycie felg

Środki do mycia felg

Marzysz o czystym i zadbanym samochodzie? Zacznij od detali! Czyste felgi stanowią niejako wizytówkę pojazdu. Faktem jest jednak, że ciężko utrzymać je w nienagannym stanie. Zabrudzenia pojawiają się bowiem szybko i niekiedy bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Warto pomóc sobie wówczas specjalistycznymi środkami do mycia felg, które znacząco przewyższają uniwersalne preparaty. Oferowane przez nas środki do mycia felg to wysokiej jakości preparaty, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami takimi jak np. pył z klocków hamulcowych, resztki gumy, asfaltu i wieloma innymi.

Jak działają środki do mycia felg?

Środki do mycia felg skutecznie usuwają smołę, smary i inne zabrudzenia, na które narażone są felgi podczas codziennego użytkowania auta. Chemia służąca do mycia karoserii jest najczęściej niewystarczająca, by pozbyć się uciążliwych zabrudzeń z felg, dlatego też najlepiej wybrać specjalistyczne środki do mycia felg renomowanych producentów.

Preparaty te występują w postaci płynów, żelów lub pianek. Jednymi z najpopularniejszych produktów tego rodzaju są deironizery, dające efekt tzw. „krwawej felgi”. Po ich nałożeniu na felgę zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której felga zmienia kolor na purpurowy lub ciemno czerwony, a zanieczyszczenia są skutecznie usuwane. Dokładnie przemyślana receptura sprawia, że po aplikacji preparatu zabrudzenia oddzielają się od powierzchni, pozostawiając ją lśniącą i czystą.

Jak dobrać środek do mycia felg?

Środki do mycia felg można stosować samodzielnie, bez pomocy profesjonalistów, jednak przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z informacjami na opakowaniu. Nie każdy preparat będzie bowiem odpowiedni do felg chromowanych, anodyzowanych czy nielakierowanych. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest czas przez jaki środek może znajdować się na powierzchni felgi. Zbyt krótki czas może nie wystarczyć, by pozbyć się zanieczyszczeń, natomiast zbyt późne spłukanie środka może doprowadzić do uszkodzeń na powierzchni felgi.

Jest 75 produktów.

Pokazano 1-12 z 75 pozycji
Aktywne filtry