Renowacja dachu

Jeśli dach w Twoim kabriolecie nie wygląda tak jak dawniej, stracił swój kolor, albo - co chyba najgorsze - jest nieszczelny, nie powinieneś zbyt długo zwlekać z jego naprawą. Problem nie rozwiąże się samoczynnie, a czas tylko będzie potęgował uszkodzenia, przez co regeneracja dachu będzie jeszcze trudniejsza. Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest renowacja dachu cabrio Warszawa, nie musisz rozwiązywać go samodzielnie. Zlecenie naprawy i regeneracji specjalistom pozwoli na profesjonalną i skuteczną odnowę, zapewniając spokój na kolejne lata. 

Renowacja dachu cabrio Warszawa - dlaczego coraz częściej niezbędna

Kabriolety są piękne - zarówno z otwartym, jak i zamkniętym dachem. Niestety, z racji na swoją budowę i wykorzystywane materiały dachy ulegają dość szybkiemu zużyciu, zwłaszcza jeśli poprzedni właściciel zaniedbywał konserwację i regularne impregnowanie. Czynniki takie jak promieniowanie UV, różnice temperatur (czarny materiał dachu potrafi latem nagrzać się nawet do 100 stopni Celsjusza), sól i piasek zimą, pozostałości owadów czy kurz bardzo szybko zużywają płótno, czy winyl, z których najczęściej wykonuje się dachy. W dodatku sporo osób szukając oszczędności, samodzielnie myje dachy swoich kabrioletów, wykorzystując popularne rozwiązania do czyszczenia samochodów - myjki ciśnieniowe (bez stosowania się do określonych zasad), szczotki o sztywnym włosie, myjki parowe i łączy je z silnymi detergentami, wypłukującymi resztki impregnatu i osłabiającymi strukturę materiału. Podobnie jest z myjniami automatycznymi - większość programów zupełnie nie nadaje się dla aut typu cabrio, ale nieświadomi właściciele dość często korzystają z ich usług, przysparzając dodatkowych uszkodzeń swoim dachom. W rezultacie już po kilku latach eksploatacji dachy sporej części kabrioletów są zmatowiałe, nieszczelne i przeciekają, zamieniając się z fajnego dodatku w spędzający sen z powiek koszmar, który zniechęca do ponownego zakupu samochodu z miękkim dachem. 

Innym newralgicznym elementem samochodów ze składanym dachem są okna. Z racji na budowę i strukturę dachu nie mogą być wykonane z trwałego szkła -  zamiast tego są z miękkiej pleksi lub innego rodzaju plastiku, co skutkuje sporą podatnością na zużycie. Szyby w kabrioletach mają skłonność do matowienia, łapania rys i pękania. W dodatku z upływem czasu swoje właściwości traci również guma na uszczelkach wokół dachu, a sama metalowa konstrukcja podatna jest na korozję, która bezlitośnie niszczy jej elementy. Dach w takim stanie bezwzględnie nie powinien być pozbawiany niezbędnej renowacji.

Renowacja dachu cabrio Warszawa - jak robimy to my

Przede wszystkim do każdego kabrioletu i jego dachu podchodzimy indywidualnie. Trafiają przecież w nasze ręce dachy w różnym stopniu zużycia - niektóre wymagają jedynie odnowienia, ponownego malowania i pracy nad detalami (np. wymiana uszczelek, zabezpieczenie antykorozyjne), podczas gdy inne czeka gruntowna przebudowa, włączając w to wymianę materiału, uszczelek i skorodowanych elementów metalowej konstrukcji. Dlatego przed rozpoczęciem działań najpierw oceniamy, z czym dokładnie mamy do czynienia i planujemy niezbędne do podjęcia kroki. Zapoznajemy Cię z przewidywanym cennikiem i po jego zaakceptowaniu przystępujemy do działania. Niemal zawsze wymieniamy uszczelki - tu najmocniej widać upływ czasu i nawet regularna impregnacja nie przynosi spektakularnych rezultatów. Zazwyczaj towarzyszy temu całkowity demontaż powłoki dachu, choć nie zawsze jest to niezbędne. W razie konieczności poprawiamy zabezpieczenia antykorozyjne lub wycinamy skorodowane elementy i wspawujemy na ich miejsce nowe fragmenty metalu. Po zakończeniu pracy (i ewentualnej wymianie dachu) wszystko składamy w odwrotnej kolejności. 

Profesjonalnie odnowiony dach kabrioletu jest gwarancją kolejnych lat bezproblemowej eksploatacji. Pozwala również na nowo cieszyć pięknem swojego samochodu - znów wygląda jak po wyjeździe z fabryki. A co najważniejsze, zregenerowany dach zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem - a to trudno przecież przecenić.

Powrót do strony głównej