Czym charakteryzują się powłoki ceramiczne?
Powłoki ceramiczne to preparaty bazujące na krzemionce, których celem jest zabezpieczenie zewnętrznej warstwy lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. W ten sposób można skutecznie chronić pojazd przed szkodliwym wpływem uszkodzeń mechanicznych (np. zarysowania) oraz podnieść odporność na zabrudzenia, promienie UV, sól drogową, niskie temperatury czy kwaśne deszcze. Przekonaj się, czym wyróżniają się powłoki ceramiczne i dlaczego warto się na nie zdecydować.
Najważniejsze właściwości powłok ceramicznych
Powłoki ceramiczne wykazują właściwości hydrofobowe, dlatego stanowią skuteczną ochronę przed rozmaitymi zabrudzenia, na które samochód jest narażony praktycznie każdego dnia. Woda i brud szybko spływają z lakieru pokrytego warstwą ceramiki, dlatego też znacznie łatwiej utrzymać pojazd w czystości.
Powłoka ceramiczna wiąże się z lakierem samochodowym, tworząc warstwę zabezpieczającą, która nie tylko chroni przed czynnikami zewnętrznymi, ale również przedłuża trwałość i estetykę lakieru. Dodatkowo powłoki zapewniają wyższą stabilność termiczną i chemiczną powierzchni.
Powłoki ceramiczne to obecnie najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia lakieru przed degradacją. Nie można jednak pominąć ich istotnego wpływu na estetykę pojazdu. Dzięki nim powierzchnia staje się bardziej szklista, kolor głębszy, wyraźniejszy. Jeśli więc chcesz podnieść walory wizualne swojego samochodu, zdecydowanie powinieneś rozważyć zastosowanie powłok ceramicznych.
Nakładanie powłoki ceramicznej można zlecić profesjonalistom, jednak istnieje też możliwość wykonania tego zabezpieczenia we własnym zakresie. Najważniejsze jest jednak zastosowanie wysokiej jakości preparatów oraz odpowiednie przygotowanie powłoki lakierniczej do dalszych prac.